Cześć Kochani!

Postanowiliśmy zebrać w całość najważniejsze (przynajmniej według nas) podpowiedzi, dzięki którym może trochę wyluzujecie? Założenie jest takie, że jeśli macie tremę, to chcielibyśmy Wam pomóc. Macie stresa przed ślubem? To naturalne ale nie taki diabeł straszny.

Liczymy, że zdjęcia dadzą Wam wiele radości, nie tylko podczas oglądania ale również kiedy będziemy je wspólnie tworzyć, stąd kilka rad…

Najważniejsza zasada nr 1 – Cieszcie się sobą w dniu ślubu, gośćmi, tym, że macie w życiu wiele szczęścia i przed Wami jeden z lepszych dni Może najlepsza impreza ever? Nie rozmyślajcie dzisiaj o tym czy wszystko jest wystarczająco smaczne i czy każdy jest zadowolony. Bądźcie sobą z całą radością i spontanicznością i miłością jaką w sobie macie. Naprawdę cudowne są zdjęcia, kiedy możemy dostrzec prawdziwe i nie blokowane emocje. Uwielbiamy takie smaczki.

Nie chcemy, żebyście jakoś szczególnie pozowali nam,  w dniu ślubu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie uśmiechy, zarówno do nas jak i te, które kierujecie do siebie, ale nie ma konieczności by skupiać się na nas. Wolimy byście maksymalnie skupili się na sobie, nie żałowali sobie czułych gestów i spojrzeń.

Tak samo jak Wy, chcemy żebyście prezentowali się wyśmienicie cały dzień. Dlatego mamy prośbę – pilnujcie się troszkę. Czasem zerknijcie wzajemnie, czy wszystko jest na swoim miejscu w Waszych strojach lub poproście świadków o dbanie o to. My jesteśmy mocno skupieni na tak wielu rzeczach, że nie zawsze, na małym monitorku w aparacie, wszystko widzimy. Nie wiem czy wiecie, ale nasza postawa ciała ma ogromny wpływ nie tylko na to jak wyglądamy, ale również jak się czujemy. Także głowa do góry, a pierś do przodu i z taką postawą na pewno poczujecie się pewnie siebie, odważni i jeszcze bardziej szczęśliwi.

Przygotowania

Pamiętajcie by przygotować sobie wcześniej wszystkie rzeczy, które będą Wam niezbędne w dniu ślubu. Warto suknię, buty, garnitur, spinki i inne tego typu rzeczy zostawić w jednym miejscu, lub dwóch jeśli się ubieracie osobno. Wówczas jak tylko Was odwiedzimy, na przygotowaniach,  od razu zaczniemy od fotografowania detali. A Wy w tym czasie możecie się jeszcze relaksować, kończyć makijaż czy inne ważne rzeczy.

  • O której zacząć się ubierać? Warto być już gotowym tak nieco godzinę przed ślubem. Tak by jeszcze starczyło nam czasu na ostatnie poprawki, research czy wszystko macie, błogosławieństwo i dojazd do kościoła oraz zaparkowanie samochodów. Ale wiadomo – bez Was nie zaczną ślubu!
  • Błogosławieństwo, najlepiej zaplanować w jak największym i najjaśniejszym pokoju. Weźcie pod uwagę, że Wy, rodzice i foto + filmowcy to np. 8 osób… i jeśli miejsca nie jest za dużo, to przemyślcie zapraszanie pozostałych gości, na ten piękny moment.

Ceremonia

Przede wszystkim i najważniejsze – nie stresujcie się 🙂 Naprawdę będzie wszystko dobrze.

  • Po której stronie siedzi Panna Młoda? Panna Młoda siedzi po prawej.
  • Poproście rodziców, rodzeństwo oraz dziadków by usiedli z przodu, tak by dobrze widzieli Waszą przysięgę.
  • Podczas przysięgi postarajcie się patrzeć na siebie, nawet jeśli to grozi wzruszeniem, co nikogo nie zdziwi 🙂

A po ceremonii? Ryż, płatki, confetti? Na pewno warto coś zaplanować i żeby to wszystko fajnie wyszło, zawsze polecam dwie opcje, ale w każdej z nich najważniejsze jest, by na zewnątrz czekali już na Was goście. Możecie poczekać aż wszyscy goście opuszczą kościół pierwsi i dopiero iść w kierunku drzwi lub możecie przejść przez kościół, kiedy wszyscy jeszcze są w ławkach, a następnie poczekać w środku, przy drzwiach aż wszyscy wyjdą i dopiero wówczas wyjść na zewnątrz. Uwierzcie mi, jest to dość istotne i sprawi Wam dużo radości, gościom świetną atrakcję, a nam piękne zdjęcia. Jeśli też dacie sobie buziaka podczas obsypywania Was ryżem, na pewno każdy będzie zachwycony 🙂

Wesele

Nie spieszcie się jakoś bardzo na wesele, przyznam, że najlepiej jest, kiedy obsługa foto i video jest tam pierwsza. Wówczas mamy czas na sfotografowanie detali na sali weselnej i możemy czekać na Wasz przyjazd w gotowości.

  • Pierwszy taniec – nie żałujcie sobie uśmiechów, pocałunków i ciepłych gestów 🙂 Z resztą przez całe wesele trzymajmy się tej zasady!
  • Zdjęcie grupowe najlepiej jest wykonać po pierwszym lub drugim bloku muzycznym i wszystko to dzieje się zawsze w porozumieniu z wodzirejem, który zazwyczaj ogłasza, że będziemy robić taką fotografię.
  • Po zdjęciu grupowym warto wykonać sesję rodzinną. Pamiętajcie by świadkowie pomogli Wam odszukać najważniejsze osoby czyli np. rodziców, rodzeństwo, dziadków. Te fotografie mają ogromne znaczenie i warto je wykonać. Mam nadzieję, że również zaplanujecie takie pozowane zdjęcia na swoim weselu 🙂

Jeśli macie jakieś życzenia, zależy Wam by ktoś koniecznie miał zdjęcie, to dajcie nam znać. Będziemy czekać na każdy sygnał z Waszej strony i zrobimy wszystko, co w naszej mocy by „złapać” co trzeba, lub kogo trzeba 😉 Jesteśmy na weselu dla Was i działamy intuicyjnie, bo już kilka lat pracujemy w tej branży, ale pamiętajcie, że nie czytamy w myślach (a szkoda!) ale za to chętnie słuchamy, co możemy zrobić byście byli zadowoleni ze swoich fotografii 🙂